Sport Të tjera

COVID-19/ Vaksinimi kusht për pjesëmarrjen në “Australia Open”, zbuloni arsyen se pse Djokovic u tolerua

Vaksinimi tashmë është bërë një detyrim në tenis. Ata që nuk vaksinoheshin, nuk do të lejoheshin që të merrnin pjesë në Australia Open. Megjithatë për Novak Djokovic është bërë një përjashtim.

Serbi ka kërkuar një kontroll të imtësishëm mjekësor nga ekspertë të fushës, për të marrë vërtetimin se nuk mund të vaksinohet. Federata ja ka plotësuar kërkesën dhe ai në krahasim me të tjerët nuk do të vaksinohet.

Related posts

VETËM 9 GOLA NË 10 VITE TEK PSG? Verratti justifikohet në këtë mënyrë: Përpiqem ta bëj skuadrën të…

Delo.autor

RREGULLAT STRIKTE TË UEFA-S/ Ankth te Kombëtarja, futbollistët kryejnë sot tamponët

Delo.autor

KËRKOHET NGA SHUMË EKIPE NË SERIE A/ Lojtari mund të zgjedhë Juventus prej Dybalas, ja emri

Delo.autor

Leave a Comment