Futboll Kategoria Superiore Sport

DINAMO-TIRANA/ Të dy skuadrat duan medoemos tre pikët në këtë përballje (FORMACIONET ZYRTARE)

Dinamo dhe Tirana mbyllin me derbin e kryeqytetit javën e 17 të Kategorisë Superiore. Të dy skuadrat duan medoemos tre pikët për të konsoliduar pozitat e tyre në klasifikimin e kampionatit.

Të dy trajnerët kanë bërë lëvizje në formacionet e skuadrave, duke kërkuar këtë fitore. Në radhët e Dinamos, trajneri Shkëmbi i ka besuar Patrik Bardhit një vend në sulm nga minuta e parë.

Ndërsa te Tirna, Orges Shehi më në fund i ka hapur dyert e formacionit Devid De Silva, i cili u afrua gjatë javëve të fundit te bardheblutë.

FORMACIONET ZYRTARE

DINAMO: Simoni, Maliqi, Sofranac, Imami, Samake, Sidibe, Lilaj, Demiri, Bardhi, Ibraimi, Denison.
Trajner: B. Shkëmbi

TIRANA: Bekaj, Toshevski, Najdovski, Hoxhallari, Ismajlgeci, Toli, Totre, Limaj, Xhixha, Seferi, De Silva.
Trajner: O. Shehi

Related posts

Rezultoi pozitiv në testin anti-doping, boksieri amerikan pezullohet për dy vite

Sadik.Autor

SKËNDERBEU NIS GODITJET NË MERKATO/ Korçarët “pikëtojnë” dy futbollistë të Tiranës dhe një të “Demave”, ja emrat

Delo.autor

PAMJE EMOCIONUESE/ Nga pandemia tek legjendat që u shuan dhe ecuria, Milan publikon 2020 (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment