Futboll Seria A Sport

E FUNDIT/ Milan konkurron fort me Liverpool për talentin e ri nga Gjermania, ja emri dhe detajet…

Milan është në negociata me Schalken për nënshkrimin e qendërmbrojtësit të ri Malick Thiaw, por përballet me konkurrencën nga Liverpool, sipas një raporti nga Gjermania!

Sipas Manuele Baiocchini nga Sky (nëpërmjet MilanNews), një objektiv i ri mbrojtës është shfaqur për Milanin pasi kuqezinjtë kanë kontaktuar me Schalke 04 mbi Malick Thiaw. 20-vjeçari konsiderohet si një perspektivë kryesore mbrojtëse në Gjermani, por Milani nuk është i vetëm në admirimin e tyre.

Paolo Maldini dhe Ricky Massara janë duke ecur përpara në bisedimet me skuadrën e Bundesligës 2, por nuk janë klubi i vetëm i interesuar, sepse gazetari përmend në mënyrë specifike edhe ‘konkurrencën e fortë’ nga Liverpool.

Thiaw po performon mirë në kategorinë e dytë dhe ka një sfond mjaft interesant nga pikëpamja e pranueshmërisë ndërkombëtare. Ai u thirr nga Finlanda U17, por nuk luajti për ta, dhe më pas u thirr për të përfaqësuar Gjermaninë U21 për Kampionatin Evropian U21 UEFA 2021. Ai gjithashtu mund të përfaqësojë Senegalin në nivel kombëtar.

Related posts

Trajneri i Belgjikës: De Bruyne, një hero i pavlerësuar i Kupës së Botës

Isa.Autor

Andrej Kramaric: Bayern? Ka ende kohë, do të flas pas Kupës së Botës

Sadik.Autor

SFIDA NDAJ INTER/ Flet Gattuso: Nuk është derbi, ja këshilla ime për ekipin

Delo.autor

Leave a Comment