Futboll Seria A Sport

FITORJA E DYTË RADHAZI/ Milani mposht Romën dhe i bën presion kryesuesve

Milani ka marrë një fitore shumë të rëndësishme në rrugën për titullin kampion. Kuqezinjtë mundën Romën me rezultatin 3-1, në një ndeshje mjaft të luftuar.

Milani shënoi dy gola të shpejtë në pjesën e parë me autorë Zhiru dhe Mesias. Roma u rikthye në lojë me golin e sulmuesit Abraham. Për t’i vënë kapakun sfidës mendoi Leao që shënoi golin e tretë. Ibraimovicc humbi mundësinë të shënonte pasi gaboi nga 11 metrat.

Me këtë fitore Milani shkon në kuotën e 45 pikëve, vetëm 1 më pak se Interi kryesues.

Related posts

VENDIMET/ Disiplina dënon Partizanin e Tiranën, pezullimit e gjobës nuk i shpëton as Bakaj

Q.Autor

TERRY “HARRON” QË ËSHTË ANGLEZ/ Fjalia e tij mbi Chiellini-Saka ndez rrjetet sociale

Delo.autor

“KALENDARI FAVORIZON NJË SKUARDËR”/ Reja dhe lufta për titull në Itali: Ai nuk mund të ndalet

Delo.autor

Leave a Comment