Futboll Ligue 1 Sport

E BUJSHME/ “Bomba” vjen nga Spanja, Messi largohet nga PSG nëse…

7 herë fituesi i Topit të Artë, Leo Mesi, mund të largohet nga PSG në fund të këtij sezoni. Ky lajm vjen nga program El Chiringuito TV në Spanjë.

Panelisti ‘Lobo’ Karrasko, një ish-futbollist i Barcelonës, ka zbuluar se lojtari argjentinas do të largohet nga Parisi, nëse këta të fundit nuk arrijnë dot të fitojnë Champions League. Messi nuk po ndihet mirë në skuadrën e Poçetinos dhe kjo mund të sjellë latgimin e tij.

“Nëse ai arrin të fitoj me PSG, atëhere Leo mund të rinovoj dhe për një vit tjetër. Nëse nuk arrin ta bëjë këtë, Mesi mund të vendosë të largohet pas vetëm një sezoni” përfundoi Karrasko në intervistën e tij.

Transferimi i Mesit ishte më i bujshmi në merkaton e kaluar, por duket se performancat e tij në Francë, nuk janë ato që priteshin nga tifozët.

Related posts

“ISHA PRANË KALIMIT TEK MANCHESTER UNITED”/ Goleadori Haland: Ja pse zgjodha Dortmundin…

Delo.autor

I FIKSUAR PAS MESFUSHORIT TË MILAN/ Presidenti i Bayern: Është shumë i ri dhe ka një inteligjencë të madhe. Sikur ta shihja…

Delo.autor

E BUJSHME/ Solli CR7 tek Juventus, drejtori sportiv mund të largohet këtë muaj nga “bardhezinjtë”

Delo.autor

Leave a Comment