Futboll Sport

JO VETËM ÇELSI DHE SAUTHEMPTON/ Tani në skenë për Brojën del edhe skuadra tjetër e Premier Ligës

Stiv Siduell, ish-lojtari i Çelsit, duke folur për të ardhmen e Armando Brojës, ka nxjerrë në skenë edhe skuadrën e Uest Hemit. Pas largimit të Haler drejt Ajaksit në janar të 2021-shit, trajneri Dejvid Mojes e ka shprehur qartë se është në kërkim të një sulmuesi potent, që të shtyjë sa më shumë ekipin përpara.

Në lidhje me këtë ka folur edhe Siduell i cili në “BT Sport” përmend emrin e Brojës, si sulmuesin e duhur për Mojes dhe Uest Hemin, nëse do të duhet të bëjnë progres në Premier Ligë.

“Unë do të preferoja Armando Brojën, është i ri dhe i uritur, mendoj që duhet të jetë tek Uest Hemit, ai po tregon se mëson shpejt, për mua është i duhuri”, përfundoi ish-lojtari i Çelsit.

Në fitoren 2-3 të Sauthemptonit kundër Uest Hemit, Broja nuk arriti që të shënonte, por sulmuesi nuk doli pa lënë gjurmë nga ajo ndeshje, sepse fitoi një penallti, që i dha avantazhin për herë të dytë ekipit të tij. Gjithsej, shqiptari ka shënuar pesë gola në kampionatin anglez dhe dy në Kupë.

Related posts

E BUJSHME NGA ANGLIA/ Emery drejt shkarkimit, gati të marrë drejtimin e “Topçinjve” legjenda e Liverpool…

Delo.autor

LIVE/ Mbyllet ndeshja Luftëtari-Vllaznia. Rezultati 0-2

Delo.autor

E BUJSHME NGA ANGLIA/ “Djajtë e Kuq” dhe Manchester City sfidohen për 22-vjeçarin që vlen 70 milionë euro

Delo.autor

Leave a Comment