Ndeshjet Live Sport

LIVE/ Coppa Italia: Mbyllet ndeshja Milan-Genoa. Rezultati 3-1

AC Milan e pret në San Siro skuadrën e Genoas sonte derisa do të kërkojë kalimin në gjysmëfinale të Kupës së Italisë.

Kuqezinjtë janë në formë të mirë kohëve të fundit dhe bashkë me Napolin janë kërcënuesit kryesor për titull ndaj Interit sivjet.

Ata sonte presin në San Siron Genoan me të cilët do të luajnë për një vend në çerekfinale të Kupës së Italisë. Milan ka startuar sot me sistem 4-2-3-1 ku në vijën e parë të sulmit janë: Messias, Maldini, Leao dhe Rebic.

 

LIVE/ Milan – Genoa  3-1

 

Mbyllet ndeshja

MINUTA 112/ Milan dyfishon shifrata me golin e shënuar nga Alexis Saelemaekers.

MINUTA 102/ Milan kalon në avantazh me golin e shënuar nga Rafael Leao.

MINUTA 74/ Milan barazon shifrat me golin e shënuar nga Olivier Giroud.

Nis pjesa e dytë

****

Mbyllet pjesa e parë

MINUTA 17/ Genoa kalon në avantazh me golin e shënuar nga Leo Ostigard.

MINUTA 1/ Starton ndeshja

Related posts

E ARDHMJA E YLLIT SUEDEZ NË DILEMË/ Pengesë mes Ibrahimovic dhe Milan për rinovimin, shkak bëhet…

Delo.autor

I KISHIN MUNGUAR SERIE A/ Fanella e tretë e PARMËS është një kryevepër (FOTO)

Isa.Autor

“TRURI IM REFUZON TA PRANOJË”/ Vanessa Bryant flet për gjendjen e saj pas vdekjes së bashkëshortit dhe vajzës

Delo.autor

Leave a Comment