Futboll Seria A Sport

COPPA ITALIA/ Milan eliminon Genoa-n me përmbysje dhe shkon në çerekfinale

Milan ka mundur 3-1 Genoa-n e Andriy Shevchenko-s dhe është kualifikuar në çerekfinalet e Kupës së Italisë.

Një fitore e vuajtur për kuqezinjtë dhe një humbje që mund t’i kushtojë vendin trajnerit ukrainas, i cili nuk ka bindur drejtuesit e klubit kuqeblu gjatë këtyre dy muajve në drejtim të ekipit.

Sfida e luajtur në San Siro është vendosur në kohën shtesë, me kuqezinjtë që kanë siguruar fitoren falë një goli të pabesueshëm dhe pa dashje të Leao-s dhe realizimit të Saelemaekers, që ka fiksuar shifrat në 3-1.

Ostigard (17′) dhe Giroud (74′) kanë qenë autorët e golave gjatë 90 minutave.

Related posts

Paolo Dybala: Ëndërroja të luaja në Kupën e Botës, Messi një idhull

Sadik.Autor

TOTTENHAM-AJAX/ Pochettino me gjashtë mungesa në duelin e parë (FORMACIONET ZYRTARE)

Delo.autor

Batha sqaron episodin e gjuajtjes së penalltisë: Ja pse nuk ia lashë Çanit

Q.Autor

Leave a Comment