Futboll Premier League Sport

“SKY SPORT”/ Rrogë faraonike për Lewandowskin, ja sa paguhen lojtarët e Bayern Munich…

Bajern Mynih njihet si një ndër klubet me bilancet më të mira në raportin e shpenzimeve në merkato dhe rrogave të lojtarëve. Megjithatë a e dini sesa paguhen lojtarët gjatë një sezoni?

Prestigjozja “Sky Sports” ka përpiluar një listë me pagat vjetore të lojtarëve. Vendin e parë e mban bomberi Robert Levandovski. Polaku fiton  19.2 milionë paund në sezon, ekuivalente me rreth 23 milionë euro. Vendin e dytë e mban kapiteni Manuel Nojer me 16.7 milionë paund, po aq sa Myleri i vendit të tretë.

Related posts

KOMENTON MBI ECURINË E SERIE A/ Trajneri Reja: Interi favorit për titull, por kujdes nga…

Delo.autor

Spalletti buzëqesh: Kemi marrë një lojtar të denjë për Inter

Q.Autor

LEO MESIN NUK E MBAJNË NERVAT/ Godet arbitrin e ndeshjes me Alaveshin

Delo.autor

Leave a Comment