Futboll Seria A Sport

MBI 2 SUPER SFIDAT/ Ideja e Piolit: Ibra dhe Giroud, së bashku për të befasuar Juventus dhe Inter

“Gazzetta dello Sport”, në edicionin e saj të sotëm i kushton një hapësirë ​​Milanit, në të cilin analizon zgjidhjet e mundshme të Stefano Piolit për dy supersfidat e radhës, ndaj Juventusit dhe Interit. Ndërkohë, trajneri i kuqezinjve i tha skuadrës se në këto dy ndeshje do të nevojiten paraqitje të jashtëzakonshme, më e mira e të gjithë lojtarëve.

Mbi të gjitha ai po mendon për një risi nga pikëpamja taktike, pikërisht përdorimin e Zlatan Ibrahimovic dhe Olivier Giroud së bashku në sulm. Ai beson te përvoja, liderishipi dhe prania e të dyve në zonën e penalltisë. Ajo që deri tani ka mbetur sugjerim për “Djallin” mund të bëhet zgjidhje. Ndoshta jo që në minutën e parë, por as kur gjërat shkojnë keq.

Related posts

CHAMPIONS/ REALI dhe ROMA luajnë fatin e “Europa League”, në Ukrainë plotësohet kualifikimi

Isa.Autor

“FSHIN” HUMBJEN NDAJ BOLOGNAS/ Conte: Mentaliteti ynë duhet të ndryshojë kështu!

Delo.autor

(VIDEO) Minuta e 91’, sekonda e fundit, gjuajtja e fundit dhe… Çfarë ndodhi në Gjermani!?

Q.Autor

Leave a Comment