“NE KISHIM NEVOJË PËR TË”/ “Engjëll dhe djall” te Barcelona, Xavi “ngre supet” për Dembele

Sukses i vuajtur i Barcelonës në Kupën e Mbretit, ndaj Linares. Mes protagonistëve ishte Ousmane Dembélé, i cili hyri në pjesën e dytë dhe shënoi golin e barazimit të momentit 1-1. Trajneri Xavi tha për francezin: “Ne kishim nevojë për të, luajti mirë. Ai bëri diferencën dhe shënoi një gol të mrekullueshëm.

Gjithashtu pati mundësinë ta dërgonte rezultatin në 1-3 dhe ta mbyllte përfundimisht ndeshjen. Jam shumë i kënaqur me të. Asgjë për të thënë për atë që tregoi në fushë. Ai hyri në pjesën e dytë dhe punoi shumë, bëri diferencën. Dembele ishte shumë i mirë në dyluftimet një kundër një. Kjo është ajo që duam prej tij. Nuk kam asnjë lajm për rinovimin e kontratës”.