PO BËHET VIRALE/ Entuziazëm dhe acarim nervash në Izrael, shikoni sesi lojtari fiton ndeshjen (VIDEO)

Kur je në avantazh gjithmonë përpiqesh ta ruash atë në çfarë do lloj mënyre. Një rast i tillë ka ndodhur në Izrael.

Futbollisti i Makabi Haifës, Muhamed Aabu Fani arriti që të mbante topin në anësore për dy minuta. Lojtari shpalosi një teknikë për tu admiruar, por në të njëjtën kohë acaronte kundërshtarët, të cilët mundoheshin t’i merrnin topin. Pa sukses sepse lojtari nuk kishte ndërmend t’ia jepte topin.

Skuadra e tij arriti të fitonte me rezultatin 3-2 falë sakrificës së tij deri në minutën e fundit.