Futboll La Liga Sport

BARCELONA-ATLETICO MADRID/ Derbi pritet të jetë i zjarrtë në “Camp Nou” (FORMACIONET ZYRTARE)

Barcelona është nikoqire e Atletico Madridit në kuadër të xhiros së 23-të në La Liga.

Dy skuadrat e mëdha spanjolle nuk e kanë nisur mirë këtë vit në elitën e futbollit spanjoll dhe kanë mbetur shumë mbrapa garës për titullin e kampionit.

Pas 21 ndeshjeve që kanë zhvilluar dy skuadrat, Atletico zë vendin e katërt momentalisht me 36 pikë, një më shumë se Barcelona që është e pesta.

Derbi i sotëm pritet të jetë i zjarrtë në Camp Nou, pasi fitorja vlen shumë si për njërën ashtu edhe për tjetrën skuadër. Dy trajnerët, Xavi Hernandez dhe Diego Simeone kanë mungesa të mëdha, por ata tanimë kanë publikuar emrat e futbollistëve që do ta nisin nga minuta e parë këtë sfidë.

FORMACIONET ZYRTARE

Barcelona: Ter Stegen, Alves, Pique, Araujo, Jordi Alba, Pedri, Frenkie De Jong, Gavi, Busquets, Adama, Ferran Torres.

Atletico Madrid: OBlak, Vrsaljko, Savic, Gimenez, Hermoso, Carrasco, De Paul, Koke, Lemar, Felix, Suarez.

Related posts

LIVE/ Europa League: Mbyllet ndeshja Arsenal-Dundalk. Rezultati 3-0

Delo.autor

SFIDA NDAJ JUVENTUS/ Trajneri Spalletti: Fillimi i vështirë është një avantazh për “Bardhezinjtë”

Delo.autor

E BUJSHME/ Barcelona arrin marrëveshjen me Ajax për talentin 21-vjeçar

Isa.Autor

Leave a Comment