Futboll Sport

MOVIOLA INTER-MILAN/ Përplasja Zhiru-Sançez nuk është për VAR, goli i Dumfrisit për t’u anuluar (VIDEO)

Milani arriti të fitonte ndaj Interit me përmbysje me rezultatin 1-2 falë një dopiete të Olivier Zhirusë. Episodi më i diskutuar është në minutën e 75′ ku Milani arrin të barazojë.

Në mesin e fushës Zhiru përplas Sançezin ku fillimisht prek topin dhe më pas përplaset me sulmuesin e Interit. Lojtarët zikaltër pretendojnë faullin, vlerësimi është tërësisht i arbitrit kryesor, i cili ka parasysh dinamikën dhe intensitetin e kontrastit, sepse është një lojë kontrasti.

Vlerësim koherent dhe VAR nuk mund të ndërhyjë sepse vlerësimi i episodit varet nga arbitri në fushë. Në pjesën tjetër, në një ndeshje plot tension, Guida e mban mirë ndikimin takimin ndonëse ka pasur edhe disa raste të dyshimta si Teo Hernandez mbi Barelën për bërryl të hapur në minutën e 42′, ose Benaser gjithmonë në dëm të Barelës në ishte për t’u paralajmëruar.

Largimi me karton të kuq i Teo Hernandez ishte i saktë. Goli i Dumfris ishte për t’u anuluar sepse Perisiç kroson nga pozicion jashtë loje.

Goditja e Leaos prek pjesën e sipërme të krahut të lidhur me trupin e Bastonit, vendim i drejtë i arbitrit duke mos akorduar penallti.

VIDEO

Related posts

BEFASON LOJTARI I MILANIT/ Refuzova ofertën e Parisit sepse kuqezinjtë janë…

Isa.Autor

“NUK MENDOJ SE…”/ Guardiola kundër prokurorëve: Ata akuzohen për krime që…

Delo.autor

Kupa e Spanjës/ Zbulohen formacionet: Espanyol-Barcelona. Mungesë e madhe!

Q.Autor

Leave a Comment