Futboll Kategoria Superiore Sport

DERBI I KRYEQYTETIT/ Barazim pa gola, Dinamo dhe Partizani ndajnë pikët në “Elbasan Arena”

Dinamo dhe Partizani kanë mbyllur me një barazim pa gola ndeshjen e tyre në “Elbasan Arena”, duke konfirmuar se nuk po kalojnë një moment shumë të mirë.

Në një stadium thuajse të boshatisur, me derbin e kryeqytetit të zhvendosur në Elbasan, skuadrat në fushë dhuruan pak emocione. Raste ishin me pikatore dhe momenti më emocionues i sfidës ishte ai në minutat e fundit kur Jorgji dha të kuq për Muratajn dhe penallti, me vendimin e dytë që u kthye nga VAR-i.

Shumë pak për një derbi dhe për dy skuadra që kanë nisur sezonin me pretendime të mëdha, e tashmë e shohin veten jashtëzakonisht larg tyre.

Related posts

CHAMPIONS LEAGUE/ Ndizet sfida në “Stamford Bridge”, Chelsea realizon dy gola për 2 minuta (VIDEO)

Delo.autor

Konfirmohet/ ‘Ylli’ i skuadrës në fund të sezonit largohet nga Juventusi

Q.Autor

Real Madridi tronditet nga talenti brazilian, Vincius Junior qëndron dhe për një sezon

Delo.autor

Leave a Comment