Ndeshjet Live Sport

LIVE/ Serie A: Mbyllet ndeshja Genoa-Inter. Rezultati 0-0

Xhenoa-Inter është sfida që përmbyll ndeshjet e ditës së sotme në Serinë A. Të dyja skuadrat nuk janë në një moment të mirë dhe kjo mund të jeta pika e kthesës.

Zikaltërit po hedhin në erë një sezon mjaft premtues, pasi nuk fitojnë në kampionat prej tre ndeshjesh dhe janë me një këmbë jashtë Champions-it. Një situatë mjaft kritike për skuadrën e Inzagit, që është parakaluar nga rivalët e Milanit në garën për titullin kampion. Atmosfera nuk është e mirë dhe fitorja në mbrëmjen e sotme është detyrim.

Xhenoa nga ana tjetër ka marrë 4 barazime radhazi në të gjitha kompeticionet dhe rrezikon seriozisht të bie nga kategoria, por skuadra xhenoveze mund të mbështetet tek ish sulmuesi i Partizanit, Kaleb Ekuban, i cili ka treguar një formë të mirë ndeshjet e fundit.

 

LIVE/ Genoa – Inter  0-0

 

Mbyllet ndeshja

Nis pjesa e dytë

****

Mbyllet pjesa e parë

MINUTA 1/ Starton ndeshja

Related posts

I DHA FITOREN MILANIT/ Flet Higuain: Ja kush më bindi që të vij këtu

Isa.Autor

Veprimi i Pique-s kundër Deportivo-s, ja si mbrojtësi festoi në fushë titullin e 7 në 10 vite (VIDEO)

Sadik.Autor

RIKTHEHET TEK FITORJA/ Liverpool mposht me “POKER” Arsenal në “Anfield” dhe ngjitet në vendin e dytë

Delo.autor

Leave a Comment