Futboll Sport

E PABESUESHME NË LIGUE 1/ Nante-s shtang PSG-në me 3 gola, ndodh çudia për herën e tretë (VIDEO)

Paris Saint-Germain po humbet 3-0 kundër Nante-s, në ndeshjen e vlefshme për javën e 25-të të kampionatit francez të futbollit. Një rezultat i pabesueshëm dhe shumë i rrallë.

Vendasit kanë realizuar dy gola të shpejtë në fillimin e pjesë së dytë. Muani ka finalizuar me gol një aksion shumë të bukur të ekipit në minutën e 4-t, para se Merlin të dyfishonte me një gol të mrekullueshëm në të 16-ën.

Kjo është vetëm hera e tretë që PSG ka pësuar të paktën 2 gola para minutës së 20-të në një ndeshje të Ligue 1 në pronësinë e QSI (Qatar Sports Investment) që nga maji i 2012-ës kundër Valenciennes (ndeshje e mbyllur 4-3 për PSG-në) dhe janari i 2020-ës kundër Monaco (3-3).

Në fundin e pjesës së parë, Nantes ka realizuar edhe golin e tretë me penallti.

VIDEO 1

VIDEO 3

Related posts

BARCELONA BËN GODITJEN E MADHE/ Presidenti i “Katalanasve” nis marrëveshjen për talentin 20-vjeçar…

Delo.autor

DAJËS I DUHET NJË MREKULLI/ Ja si ndryshon Partizani pas vendimit të KAS-it

Delo.autor

ZYRTARE/ Dështimi fatal me Holandën në “EURO 2020”, trajneri De Boer merr vendimin drastik për të ardhmen

Delo.autor

Leave a Comment