FA CUP/ Broja jep asistin e golit të fitores, Southampton kalon turin e radhës (VIDEO)

Edhe pse nuk luajti nga minuta e parë, Armando Broja ishte sërish protagonist për Southampton. Në minutën e 64’, ai u fut në lojë për të ndihmuar ekipin e tij, që ndodhej në barazim 1-1.

Sapo u fut, ai u kthye në rrezik për mbrojtjen kundërshtare, me dy raste të krijuara, por që për fat të keq nuk përfunduan në rrjetë.

Gjithsesi ai arriti të bëhej protagonist i një goli, ku asistoi shokun e të tij të skuadrës për të fituar sfidën 2-1 ndaj Coventry. Ekipi i Brojës siguroi një vend për 1/8 finale të FA CUP.