Futboll La Liga Sport

PRAPASKENA E BUJSHME/ Sergio Ramos i bëri presion Real Madrid-it me rrogën e Pique

Mediat spanjolle kanë zbuluar një prapaskenë interesante që çoi në divorcin mes Serxho Ramosit dhe Realit të Madridit. Ish-kapiteni i “Los Blancos” vendosi të linte Madridin në verë për të shkuar te PSG-ja, por fillimisht ai kishte menduar rinovimin me gjigantët spanjolle.

Sipas gazetës katalanase “Sport”, Ramos tentoi deri në fund të qëndronte te Reali, madje duke i bërë presion klubit “merengues”. Serxho Ramos kishte mësuar pagesën që Barcelona i kishte ofruar Zherard Pikesë dhe i kishte kërkuar presidentit Perez të njëjtën pagë për të rinovuar me klubin madrilen. Bëhet fjalë për një pagë që arrinte 28 milionë euro në sezon.

“Nëse Pike fiton kaq shumë, po kaq dua dhe unë për të qëndruar”, i pati thënë Ramos Realit, por pa mundur ta bindë klubin e tij.

Related posts

E BUJSHME/ Kërkohet zyrtarisht dorëheqja e Bartomeut! Tentativa e fundit për të mbajtur Messi

Delo.autor

PËRBALLJA NË FINALEN “COPPA ITALIA”/ Gjimshiti sfidon: Kjo është forca jonë të besojmë deri në fund

Delo.autor

SHEMBJA E URËS NË GENOVA/ Ja vendimi se kur do të luhen ndeshjen e shtyra nga tragjedia

Sadik.Autor

Leave a Comment