Futboll Sport

HUMBI DJALIN GJATË LINDJES/ Ronaldo dhe Mançester Junajtid marrin vendimin për sfidën me Liverpul

Mançester Junajtid do të ndeshet në transfertë me rivalin e saj të përjetshëm, Liverpul, në një sfidë që vendos shumë për të dyja ekipet.

Gjithsesi, pas tragjedisë që i ndodhi Ronaldos, ditën e djeshme në familje, do të ishte e vështirë për të nëse do të luante sot ose jo. Por duket se vendimi është marrë nga të dyja palët.

Portugezi nuk do të udhëtojë për në “Anfield”, pasi ka vendosur që t’i qëndrojë pranë familjes dhe ky vendim është miratuar dhe nga klubi.

“Familja është më e rëndësishme se çdo gjë dhe Ronaldo po suporton të dashurit e tij në një kohë të vështirë që po kalojnë”, ishte deklaratë e Mançester Junajtid përpara takimit me “të kuqtë”.

Related posts

GRANADA-BARCELONA/ Pas një SUPER ASIST nga Dembele, ylli Griezmann ndëshkon për “Katalanasit” (VIDEO)

Delo.autor

JUVENTUS FITOI TITULLIN E 9 RADHAZI/ De Laurentiis kritikon Sarrin: Ka bërë disa budallallëqe që mund t’i kishte…

Delo.autor

LIVE/ Europa League: Mbyllet ndeshja Benfica-Arsenal. Rezultati 1-1

Delo.autor

Leave a Comment