Futboll Sport

DËMTIMET NUK E NDALIN/ Lideri i Barcelonës vijon edhe për një tjetër sezon

Xherard Pike nuk e ka ndër mend që të ndalet këtu. Mediat spanjolle pranë Barcelonës kanë bërë me dije se mbrojtësi i katalanasve do të vijë edhe të paktën një sezon me klubin.

Vazhdimësia e tij te Barcelona ishte vënë në pikëpyetje për shkak të problemeve jo të pakta fizike që mbrojtësi ka pasur në këtë sezon.

Por me sa duket dëshira e tij për të vijuar eksperiencën me trajnerin Ksavi është më e madhe se mosha dhe shqetësimet fizike. Për momentin, objektivi i tij i parë është rikuperimi nga dëmtimi.

Por Pike është i bindur se do t’i kapërcejë këto probleme fizike dhe do të kthehet edhe më i fortë, duke konfirmuar se do të jetë në shërbim të trajnerit Ksavi për sezonin 2022-2023.

Trajneri i katalanasve ka marrë vlerësimet maksimale për vetëm 7 muaj punë në drejtimin e Barçës, duke e ngjitur ekipin deri në vendin e dytë dhe duke i siguruar një vend në Ligën e Kampioneve në sezonin e ardhshëm.

Vazhdimësinë e Pikesë në skuadër e dëshiron dhe vetë Ksavi që e ka mbështetur jo pak mbrojtësin veteran.

Related posts

SFIDA NDAJ BYLIS/ U përjashtua nga ekipi i parë i Teutës, ja çfarë ndodh me Lorenco Vilën…

Delo.autor

Capello: Unë trajner i Italisë? Jo, faleminderit!

Q.Autor

LA LIGA/ Messi jep “VERDIKTIN”: Ky futbollist nuk ka vend në ekipin tonë… (FOTO)

Sadik.Autor

Leave a Comment