Breaking News Futboll Sport

EMOCIONE! Manchester City KAMPIONE e Premier League, titulli më i ëmbël në histori vjen me përmbysje

Manchester City është kampione e Premier League për sezonin 2021-2022. Ekipi i drejtuar nga Pep Guardiola përmbyll në mënyrën më fantastike të mundshme, një edicion tejet të vështirë, ku i është dashur të luftojë me një rival si Liverpool.

Sot, Citizens mjaftoheshin me 3 pikë, por e panë veten në disavantazh të dyfishtë. Gjithsesi, një trofe me përmbysje shijon më shumë për këtë skuadër që e mbyll kampionatin si me e mira me 93 pikë.

Related posts

TRONDITET MILANI/ Një tjetër DËMTIM I RËNDË, lojtari ARGJENTINAS do mungoi GJATË

Isa.Autor

PARATICI VAZHDON ME PËRFORCIMET/ Juventus kërkon të bëjë dhe dy goditje të tjera, ja emrat

Delo.autor

Alexis Sanchez nuk është penduar për transferimin tek United

Sadik.Autor

Leave a Comment