Futboll Sport

MUNGON VETËM FIRMA/ Pogba me synime të qarta, te Juventusi kërkon të mbajë veshur fanellën me numrin…

Pol Pogba e ka marrë vendimin e tij për të ardhmen, pasi ta mbyllë me Mançester Junajtidin më 30 qershor. Destinacioni i ardhshëm i tij pritet të jetë Italia dhe Juventusi.

Bardhezinjtë janë optimistë se mesfushori francez do të jetë sërish nën urdhrat e trajnerit Alegri, teksa “Gazetta dello Sport” ka raportuar se palët kanë arritur një marrëveshje paraprake.

Për Pogbanë flitet për një kontratë 3-vjeçare.

Ndërkaq, në Torino po përgatisin fanellën që do të mbajë mesfushori. Sipas “Calciomercato.com”, Pogba e ka vendosur dhe cilën fanellë do të veshë te bardhezinjtë.

Ai dëshiron të mbajë fanellën me numrin 6, duke e lënë të lirë numrin 10 që deri në këtë sezon mbahej nga Paulo Dibala.

Related posts

ALLEGRI JEP “DIVORCIN” ME JUVENTUS/ Çfarë shkruajnë mediat botërore (FOTOT)

Delo.autor

“TË GJITHA KLUBET QË KRIJUAN SUPER LIGËN MË ZHGËNJYEN”/ Djali i Maradonës: Boll fituat para në kurriz të ekipeve të tjera

Delo.autor

“NDESHJEN E PARË E KEMI ME ANDORËN NË…”/ Trajneri Bushi: Kemi një ekip shumë të fortë, ne mund të kualifikohemi

Delo.autor

Leave a Comment