Futboll Sport

REALI FILLON NGA PUNA PËR MERKATON/ Bën gati planin për afrimin e sulmuesit portugez të Premier Ligës

Reali i Madridit duke se ka filluar menjëherë nga puna në merkato, ku përveç Mbapesë, që po mundohet ta bindë në çdo formë për të veshur fanellën e “Galaktikëve”, bëhet gati plani dhe për një tjetër sulmues të talentuar.

Bëhet gati për Fabio Silvën, sulmuesi 19-vjeçar i Ullvërhemptonit. Siç bëjnë me dije mediat në Spanjë, “Los Blancos” e kanë ndjekur prej kohësh portugezin dhe këtë verë janë gati që ta blejnë.

Edhe pse nuk ka shkëlqyer me skuadrën angleze, Ançeloti sërish mendon ta ketë nën urdhrat e tij Silvën, të cilin e shikon si zëvendësuesin e duhur të Luka Joviç dhe Mariano Diaz, të cilët priten të largohen këtë verë.

Related posts

CHAMPIONS CUP/ Reali e nis me humbje, Tottenhami mposht Milanin

Isa.Autor

DISFATA NË DERBI NDAJ REAL MADRID/ Ja si tifozët e “Los Blancos” tallen me Simeonen

Delo.autor

ZYRTARE/ Bledi Shkëmbi nuk është më trajner i Dinamos, “nëndetësja” i beson pankinën…

Delo.autor

Leave a Comment