Futboll Sport

SHKËLQEU ME EMPOLIN SEZONIN E KALUAR/ Skuadra e Serisë A në gjurmët e Nedim Bajramit

Sezoni që u mbyll në Serinë A ka qenë pozitiv për Nedim Bajramin me fanellën e Empolit.

Sipas asaj që raporton gazetari i njohur dhe njëkohësisht dhe eksperti i merkatos, Xhanluka Di Marcio, fantazistin e Kombëtares shqiptare e kërkon një tjetër klub në elitën e futbollit italian.

Bëhet fjalë për Fiorentinën, e cila është duke kërkuar një futbollist me karakteristikat e trekuartistit dhe mesa duket Bajrami është i përzgjedhuri i skuadrës vjollcë.

Agjenti i futbollistit 23-vjeçar është Fali Ramadani dhe do të zbarkojë sot në Firence gjithashtu edhe për rinovimin e trajnerit të klubit violë, Vinçenco Italiano.

Në sezonin që përfundoi, Nedim Bajrami me fanellën e Empolit, u aktivizua gjithsej në Serinë A në 35 ndeshje duke shënuar 6 gola dhe duke dhuruar gjithashtu edhe 6 asiste për shokët e skuadrës.

Related posts

Ozil: Pse Podolskin dhe Klosen s’i quani polako-gjermanë, e mua më quani turko-gjerman, se jam mysliman?

Sadik.Autor

“MOS HIQ DORË NGA ËNDRRAT”/ Mrekullia e bariut të dhive që u bë “ZOT” i botës (FOTO+VIDEO)

Isa.Autor

LIGA E KOMBEVE/ Zbulohet formacioni: Shikoni surprizën e madhe të PANUCCI kundër Skocisë

Isa.Autor

Leave a Comment