Futboll Sport

DY DHURATA SUPER PËR MOURINHO-N/ Roma tani e detyruar të shesë, çfarë do të ndodh me Kumbullën?

Paulo Dybala ishte pa diskutim dhurata më e çmuar për Jose Mourinho-n, por Roma nuk ka ndërmend të ndalet. Të dielën në kryeqytet pritet të zbarkojë Wijnaldum, palët kanë gjetur akordin total ndërmjet tyre duke bërë që portugez të ketë në dispozicion mesfushorin holandez.

Jo vetëm kaq, sipas Corriere dello Sport, klubi kryeqytetas ka rezervuar edhe shërbimet e Andrea Belottit. Sulmuesi azzurr nuk pranoi ofertën e Torinos për të rinovuar kontratën duke dalë në treg si një lojtar i lirë. Belotti ka zgjedhur Romën për të vijuar karrierën, i bindur nga projekti i Jose Mourinho-s.

Në këtë pikë, Roma është e detyruar të shes për ti bërë vend Belottit. Në listën në dalje janë përfshirë disa lojtarë, por jo Marash Kumbulla, edhe një herë drejtuesit e klubit konfirmojnë dëshirën e tyre për të mbajtur mbrojtësin kuqezi në kryeqytet. Për Kumbullën vijojnë të interesohen klube si Torino dhe Fiorentina.

Related posts

PAS HUMBJES NDAJ FLAMURTARIT/ Trajneri Starova “qan”: Lojtarët nuk dhanë maksimumin, kishin një…

Delo.autor

Deklarata surprizë/ Ja vendimi i fundit i Ronaldos në lidhje me të ardhmen 

Isa.Autor

LËSHOHET BOMBA NGA ITALI/ Napoli synon në merkaton e ardhshme tre yjet e Los Blancos, ja emrat e bujshëm

Delo.autor

Leave a Comment