Futboll Sport

“PO BLEJ MANCHESTER UNITED”/ Çfarë fshihet pas postimit të Elon Mask që ngriti peshë fansat e “Djajve të kuq”

Miliarderi i Tesla-s, Elon Musk elektrizoi shkurtimisht debatin për të ardhmen e Manchester United duke pretenduar në Twitter se ai ishte duke blerë klubin e “Djajve të Kuq’ që është duke hasur në vështirësi në nisje të sezonit të ri në Premier League.

junajtid

Ai nuk i bëri të qarta pikëpamjet e tij për këmbënguljen e diskutueshme të trajnerit të ri Eric ten Hag, apo nëse ylli i pakënaqur portugez Cristiano Ronaldo duhet të lejohej të largohej, por ai tha se nëse do të blinte një klub futbolli “ai do të ishte Manchester United, pasi ata ishin ekipi i preferuar në fëmijëri”.

Me skuadrën e rrënjosur në fund të ligës pas një humbjeje poshtëruese 4-0 jashtë fushe ndaj Brentford, cicërima e Musk ndezi shpresë në radhët e tifozëve në Manchester, kjo edhe pas përplasjeve që ata kanë pasur me familjes Glazer.

 

 

Blerja e United, një prej klubeve më të mëdha të futbollit në botë, do t’i kushtonte Musk të paktën 2 miliardë paund, sipas vlerësimit aktual të bursës.

Por, postimi që ndezi rrjetin nga ana e Musk duket se ka qenë pjesë e një “shakaje”.

elo

Musk kishte premtuar gjithashtu se do të blinte Twitter për 44 miliardë dollarë përpara se marrëveshja të dështonte në korrik, dhe gjithashtu është mburrur për kolonizimin e Marsit dhe rritjen e lindjeve në Tokë.

Ndaj në vijim fansat iu përgjigjën me një përzierje hutimi dhe optimizmi postimit të tij për United, duke pasur parasysh statusin klubit.

ELO 1

“E ke seriozisht?” pyeti një nga ndjekësit e tij, të cilit Musk iu përgjigj duke thënë: “Jo, kjo është një shaka në Twitter. Nuk po blej asnjë ekip sportiv”.

Related posts

PO BËN XHIRON E RRJETIT/ Edhe nëna e Lukakut çmendet pas Messit

bora.autor

CHAMPIONS LEAGUE/ Pas 12 minutash lojë, bomberi Lewandowski ndëshkon Dinamo Kiev me penallti (VIDEO)

Delo.autor

E pabesueshme! Derbi Milan-Inter rrezikon të mos rikuperohet (DETAJET)

Q.Autor

Leave a Comment