Futboll Sport

ZYRTARE/ Realdo Fili surprizon me të ardhmen, ish-sulmuesi i Partizanit transferohet në… Ukrainë

Ish-sulmuesi i Partizanit, Realdo Fili ka kompletuar transferimin te skuadra ukrainase Çernomorets Odesa.

26-vjeçari u aktivizua në sezonin e fundit se skuadra rumune e Botosanit nga e cila u largua në përfundim të sezonit.

Fili është kështu gati të startojë një aventurë të re në Ukrainë ku ka firmosur një kontratë 2-vjeçare me Odesën.

Vlen të theksohet fakti se në të kaluarën te skuadra ukrainase e Çernomorets Odesa janë aktivizuar edhe Elis Bakaj dhe Kristi Vangjeli, të cilët arritën të linin gjurmë te ky klub.

Related posts

PARAQITJE TË DOBËTA NË KAMPIONATIN ITALIAN/ Ja si vlerësohen Memushaj dhe Veseli

Delo.autor

Doktorët nuk i dhanë shpresë, sot futbollisti i Dortmund i frymëzon të gjithë (VIDEO)

Sadik.Autor

”SHQIPËRIA GATI PËR EVENTE TË TJERA”/ Presidenti i FIA-s Todt në Tiranë: Për Schumacer s’mund të flas

Delo.autor

Leave a Comment