Futboll Sport

E BUJSHME NGA ITALIA/ Murinjo do të marrë në drejtim kombëtaren e…

Zhoze Murinjo po kalon një periudhë me ulje-ngritje te Roma. Tekniku 59-vjeçar nuk dihet nëse do të rrijë për një kohë të gjatë me kryeqytetasit italianë dhe duket se ai është gati të marri në drejtim një kombëtare.

Bëhet fjalë për Portugalinë. Siç raporton “Corriere dello Sport”, Murinjo mund të vihet në krye të kombëtares luzitane pas Kupës së Botës.

Nuk dihet ende nëse Fernando Santos do të vazhdojë të jetë ende pjesë e Portugalisë pas Botërorit të Katarit dhe është e mundur që “Speciali” ta marrë këtë detyrë.

Related posts

Dani Alves është gati të bëjë një çmenduri për Barcelonën

Sadik.Autor

Karton të kuq në ndeshjen Portugali – Holandë

Sadik.Autor

E BUJSHME/ Shans i madh për Gjimshitin, mbrojtësi i kombëtares nën shënjestrën e Milanit

Delo.autor

Leave a Comment