Futboll Sport

MË NË FUND NJË LAJM I MIRË PËR JUVENTUSIN/ Tre lojtarë priten të rikuperohen për sfidën e ardhshme

Për Masimiliano Alegrin ndoshta ka ende shpresë, duke parë lajmet e ardhura dje nga infermieria. Teksa Juventusi ka dalë i përgjysmuar në stërvitje, si rrjedhojë e mungesave të lojtarëve të kombëtareve, në “Kontinasa” janë riparë tre elementë të rëndësishëm për skemat e trajerit të Juves, për ndeshjen e radhës me Bolonjën në kampionat.

JUVENTUS

Mbrojtësi i majtë Aleks Sandro dhe dy mesfushorët Adrien Rabio e Manuel Lokateli, dje i janë bashkuar grupit, ndonëse jo me regjim të plotë.

Të tre bardhezinjtë kanë punuar pa shqetësim, por në ditët në vazhdim pritet që të rrisin gjithmonë e më shumë ngarkesën fizike, për të kapur ritmin e ndeshjeve.

Alegri do të ketë qenë jo pak i lumtur që ka riparë Sandron, Rabionë e Lokatelin, pasi ata do të jenë një alternativë e shkëlqyer për lojtarët e tjerë që mund të vijnë disi të lodhur nga ndeshjet e kombëtareve.

Related posts

“LAMPARD MË KA PREMTUAR TITULLIN”/ Timo Verner: Duam të rivalizojmë Sitin dhe Liverpulin

Delo.autor

VIDEO HUMORISTIKE/ Po bën xhiron e internetit: Shikoni si RAMOS i “këndon SHQIP” CR7

Isa.Autor

ALARM PËR BOMBË NË STADIUMIN E RIVER PLATE/ Policia evakuon zonën dhe zbulon se ishte një…

Delo.autor

Leave a Comment