Futboll Sport

MIQËSORJA E LUKSIT/ Supersfidën Angli-Gjermani do ta drejtojnë arbitra shqiptarë

Një miqësore luksi do të arbitrojë gjyqtari ndërkombëtar shqiptar Enea Jorgji më 27 shtator në stadiumin “Bramall Lane” të Shefilldit.

enea jorgji

“Panorama Sport” mëson se elbasanasi është përzgjedhur për të drejtuar ndeshjen Angli-Gjermani për ekipet kombëtare U-21.

Ka qenë një ftesë e Federatës Angleze të Futbollit për t’u gjykuar kjo miqësore nga arbitra shqiptarë.

Anësorë do të jenë Denis Rexha dhe Dojando Myftaraj, ndërsa gjyqtar i katërt Kridens Meta.

Ndërkohë, një katërshe tjetër gjyqtarësh me kryesor Juxhin Xhajën, do të vendosë drejtësi nesër në orën 20:45 në ndeshjen e Ligës së Kombeve mes Lihtenshtejnit dhe Andorrës.

Asistentë do të jenë Rejdi Avdo dhe Nertil Bregasi, ndërsa i katërt Elodrian Hamiti.

Në sistemin VAR do të jetë italiani Luka Paireto.

Related posts

Gary Lineker udhëzon Barcelonën për të zgjedhur mesfushorin ideal për katalanasit

Isa.Autor

Skënderbeu mendon arkëtimet, shitja e Alitit mban “peng” Bicajn (DETAJE)

Isa.Autor

“TIRONA ZEMRA IME”/ Sulmuesi Ngoo me fjalë të mëdha pas rikthimit si “bardheblu” (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment