Futboll Sport

NDESHJA NDAJ ROMËS/ Brozoviç dhe Çalhanoglu mungojnë me verdhekuqtë, radha e Asllanit?

Marselo Brozoviç, përveçse ka qenë një ndër më të dobëtit në fushë ndaj Udinezes, nuk i ka shpëtuar ndëshkimit me kartonë të verdhë që e skualifikon atë për ndeshjen e radhës në kampionat, atë kundër Romës.

ASLLANI 1

Mesfushori i ka shtuar kështu dhimbjet e kokës trajnerit, që nuk do të ketë të pranishëm as Çalhanoglunë e dëmtuar për sfidën e 1 tetorit ndaj verdhekuqve.

Në një situatë të tillë, mund të ketë ardhur radha e Kristjan Asllanit, që ka të gjitha shanset për të marrë çelësat e regjisë dhe të lojës zikaltër, madje duke e nisur si titullar.

 

 

Inzagi është shprehur se e shikon elbasanasin ideal për rolin e Brozoviçit dhe ngelet të shohim nëse do t’i besojë 20-vjeçarit apo do ta nisë me dyshen Galjardini-Mikhitarian, për të aktivizuar në vazhdim Asllanin.

Related posts

Jorginho: Ne duhet të vazhdojmë të besojmë te titulli kampionë

Sadik.Autor

Zyrtare/ Igli Tare sjell te Lazio ish-mbrojtësin e Juventusit

Q.Autor

E PABESUDESHME/ Ibrahimovic merr VENDIMIN se ku do të VAZHDOJË të luajë

Isa.Autor

Leave a Comment