Futboll Sport

NË SPANJË JANË TË SIGURT/ Kampioni i Europës dhe i Botës mediton tërheqjen nga futbolli

Mesfushori gjerman, Toni Kros, është futur në vitin e fundit në kontratë me Realin e Madridit.

Deri më tani ai ka refuzuar të rinovojë kontratën e tij me “Los Blancos” duke u dhënë gjithnjë e më shumë zë lajmeve se në fund të këtij sezoni ai “do të varë këpucët në gozhdë”.

Por në orët e fundit situata duket sikur ka ndryshuar.

Siç bëjnë me dije mediat pranë Madridit, vetë 32- vjeçari ka nisur të reflektojë rreth vendimit të tij dhe nuk përjashtohet mundësia që Toni Kros të rinovojë kontratën me klubin kampion në Spanjë dhe në Europë.

Në Madrid nuk e kanë fshehur asnjëherë se janë gati t’i ofrojnë një kontratë të re mesfushorit gjerman, një nga më të vlerësuarit në skuadër.

Related posts

E FUNDIT/ Zyrtarizohet sporti i Ragbit në Kosovë

Delo.autor

DEKLARON SE PRET TË BËJË DETYRAT E TIJ/ Gatusso kritikon “Bomberin”: Piatek të mos shohë vetëm “oborrin” e vet…

Delo.autor

LIVE/ Celta Vigo-Barcelona, Gomez kalon në epërsi vendasit

Delo.autor

Leave a Comment