Futboll Sport

BOTËRORI/ Përmbysje dhe spektakël, Kroacia mposht Kanadanë dhe ngjitet në vendin e parë në grup

Kroacia ka marrë suksesin e parë në Kupën e Botës, në ndeshjen që triumfoi 4-1 ndaj Kanadasë.

Goli më i shpejtë i këtij Botërori i takoi pikërisht këtij takimi. Pas 68 sekondash lojë, Alphonso Davies shndërron në gol një krosim të Buchanan. Goditje e saktë me kokë, me portierin Livakovic që e pati të pamundur të bëjë diçka.

Të besuarit e Zlatko Dalicc, me mjaft karakter bëjnë gjithçka mirë dhe përmbysin shifrat brenda pjesës së parë. Fillimisht realizoi Kramaric, ndërsa pak më vonë ishte radha e Livajas.

Kanadezët reagojnë me Jonathan David në fillimin e fraksionit të dytë, por gjuajtja e tij ndalet nga Livakovic.

Andrej Kramaric i Hoffenheim vulosi përfundimisht 3 pikët, me rrjetën e dytë personale në këtë takim. Në fund pati kohë edhe për golin e Majer.

Kroacia, kështu, kryeson grupin F, me 4 pikë, po aq sa ka Maroku. Kanadaja qëndron në vendin e fundit, pa provuar akoma shijen e pikës.

Related posts

BOTËRORI 2022/ Pas një goditje nga këndi, Kane ndëshkon me një gjysmëroveshat Shqipëritë (VIDEO)

Delo.autor

LIVE/ Serie A: Mbyllet ndeshja Juventus-Napoli. Rezultati 1-1

Delo.autor

E PABESUESHME/ Sulmuesi Sadiku prish kontratën me Erzurumspor, transferohet në Bolivi tek klubi…

Delo.autor

Leave a Comment