Breaking News Futboll Sport

BOTËRORI/ Shtanget Gjermania, Japonia dhuron befasinë e radhës

Gjermania debutoi me humbje edhe në Botërorin e Katarit, duke u mundur 1-2 nga Japonia.

Gjermania ushtroi presion dhe pas disa rasteve të mira, përfitoi penallti. Ishte portieri japonez që ndërhyri në mënyrë të gabuar.

Nga pika e bardhë Gundogan nuk fali dhe 1-0 në minutën e 33-të. Gjermania nuk uli ritmin edhe në pjesën e dytë, pati shumë mundësi shënimi, por është Japonia që barazon në 75’ me Doan.

Tetë minuta më pas Asano shënon golin e dytë për japonezët.

Related posts

Barça, gati të huazojë Yarri Minan, por në Primera Division

Sadik.Autor

“EURO 2020″/ Çekia mposht Holandën falë dyshes Holes-Shick dhe kualifikohet në çerekfinale

Delo.autor

“GJITHMONË BEFASOJ”/ Dani Alves te Barcelona, rikthimi rrufe dhe axhenda si e Xavi Hernandez

Delo.autor

Leave a Comment