Futboll Sport

BOTËRORI/ Pjesa e parë, Japonisë i anulohet goli. Gjermania merr avantazhin me penallti

Në këto momente po luhet ndeshja Gjermani-Poloni, ku rezultati është 1-0. Në fillim ishte Japonia ajo që shënoi pas një kundërsulmi të shpejtë, por fatmirësisht për gjermanët, goli u anulua për jashtë loje.

Gjermania ushtroi presion dhe pas disa rasteve të mira, përfiton penallti. Ishte portieri japonez që ndërhyri në mënyrë të gabuar. Nga pika e bardhë Gundogan nuk fali dhe 1-0 në minutën e 33-të.

Related posts

NJË FUND SEZON ZHGËNJYES PËR BARCELONËN/ Jordi Alba befason: Në nivel personal, është sezoni më…

Delo.autor

Firmino masakron Sergio Ramos/ Spanjolli është një futbollist idiot…

Sadik.Autor

“Icardi është për të ardhur keq, fajin e ka…”/ “Shpërthen” sërish motra e yllit “Zikaltër”

Delo.autor

Leave a Comment