Futboll Sport

KATAR 2022/ Tjetër befasi pas Argjentinës? Nis sfida e Arabisë Saudite kundër Polonisë

Ka nisur në stadiumin ‘Education City’ sfida e grupit B të Botërorit mes Arabisë Saudite dhe Polonisë. Arabët do tentojnë surprizën e dytë pasi mposhtën Argjentinën pak ditë më parë, me qëllim për të kaluar për herë të parë në fazën me eliminim direkt.

Ndërkohë nga ana tjetër europianët kërkojnë 3 pikët e para në grup, pasi në sfidën debutuese të Katar 2022 barazuan pa gola kundër Meksikës.

Formacionet zyrtare

KATAR 2022/ Tjetër befasi pas Argjentinës? Nis sfida e Arabisë Saudite kundër Polonisë

Related posts

OFERTA E UNITED/ Skriniar dhe shuma rekord që do të bindë Inter-in

Isa.Autor

Chelsea ‘josh’ Courtois me milionat e saj, belgu bëhet portieri më i paguar në botë

Q.Autor

E bujshme/ Sanchez do t’i kushtojë Manchester United plot 204 milionë euro

Q.Autor

Leave a Comment