Futboll Sport

BOTËRORI I KATARIT/ Njihuni me të gjitha takimet e çerekfinales

Botërori i Katarit sa vjen e bëhet më interesant. Pas përfundimit të ndeshjeve të sotme, janë mësuar edhe të gjitha çiftet çerekfinaliste.

Një nga përballjet që po pritet me interes të madh nga tifozët është ndeshja mes Hollandës dhe Argjentinës. Jo shumë test i vështirë për Brazilin në këtë fazë, pasi do sfidojë Kroacinë.

Nuk mund të lihet pa përmendur finalja e parakohshme mes Anglisë dhe Francës. Portugalia e Cristiano Ronaldos do provojë të korrë sukses ndaj një kundërshtari si Maroku.

Mar Wc Round Of 16 Bracket 2

Ndeshjet:

 

 

Hollandë-Argjentinë

Francë-Angli

Brazil-Kroaci

Marok-Portugali

Related posts

PUBLIKOHEN FORMACIONET ZYRTARE/ Ja si rreshohet Katari dhe Senegali

bora.autor

U ELIMINUAN NGA CHAMPIONS/ Kampionët holandez mposhten edhe nga një 18-vjeçar (VIDEO)

Delo.autor

“FRYMËZOHEM NGA RONALDO DHE E KAM SI UDHËRRËFYES”/ Sulmuesi Hoxhaj: Thyej tersin e vlonjatëve në Shkodër

Delo.autor

Leave a Comment