Futboll Sport

BOTËRORI/ Portugalia shumë e fortë për Zvicrën e Xhakës dhe Shaqirit, Ronaldo&Co në çerekfinale

Portugalia është skuadra e fundit çerekfinaliste. Të besuarit e Fernando Santos eliminuan me shifrat 6-1 Kombëtaren e Zvicrës. Luzitanët vendosën sfidën në korsinë e duhur që në pjesën e parë me golat e Ramos dhe 39-vjeçarit Pepe.

Pjesa e dytë do niste si mos më mirë për portugezët, që thelluan avantazhin, përsëri me lojtarin e Benficas, Ramos. Përformanca fantastike për këtë lojtar duket se nuk kishte të ndalur, pasi “tund rrjetën” për të tretën herë, pas golave të Guerrerio dhe Akanji. “Festivali” u përmbyll nga Leao, në 90+.

Sa i takon të besuarve të Murat Yakin, Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri e patën të pamundur të bëjnë diçka në këtë takim, me dy futbollistët shqiptarë që ia dalin të lejnë një shije të mirë në Katar pas paraqitjeve që bënë në grupe.

Portugalia , e cila luajti pa Ronaldon titullar, do të luajë në çerekfinale ndaj surprizës së Marokut.

Related posts

NGA NEYMARI TEK MESSI/ Presidenti i Barcelonës zbulon sekretet e së ardhmes

Delo.autor

EUROPA LEAGUE/ Romagnoli: Ky ishte fajtori i humbjes nga Real Betis

Isa.Autor

E BUJSHME/ UEFA manipuloi formacionin e vitit për CR7!

Delo.autor

Leave a Comment