Futboll Sport

ZYRTARE/ FIFA dënon Federatën Serbe të Futbollit

Federata serbe e futbollit u gjobit me 20,000 franga zvicerane për shkak se në dhomat e zhveshjes u shfaq harta e Kosovës me ngjyrat e flamurit serb.

Aty ishte edhe një shkrim: “S’ka dorëzim”.

Federata e Futbollit të Kosovës u ankua zyrtarisht në FIFA për pankartën, e cila ishte varur mbi dollapët e dy lojtarëve të Serbisë më 24 nëntor.

Related posts

E BUJSHME NË ITALI/ Antonio Conte tek selia e Interit, “Zikaltrit” sigurojnë portierin e talentuar

Delo.autor

E TRISHTË/ Ndërron jetë në moshën 43-vjeçare ish-futbollisti anglez…

Delo.autor

MASA DRASTIKE/ Presidenti i famshëm ndalon TATUAZHET, MJEKRAT dhe…

Isa.Autor

Leave a Comment