Breaking News Futboll Sport

DRAMË NË BOTËROR/ Shokohet Gjermania, eleminohet që në grupe: Kalojnë Spanja me Japoninë

Gjermania është eliminuar nga Botërori. Në ndeshjen ndaj Kosta Rikës, ekipi i drejtuar nga Hansi Flick fitoi 4-2, por nuk arriti të kalonte Grupin E.

Gnabry kaloi në avantazh gjermanët që në minutën e 10, por Tejeda (58’) dhe Vargas (70’) përmbysën rezultatin.

Ishte Havertz që ktheu gjithçka në favor të Gjermanisë me dy gola në minutat 73 dhe 85, dhe Fullkrug në minutën e 91 për t’i dhënë Gjermanisë një fitore pa vlerë, pas rezultatit të Spanjës.

Spanjollët u mposhtën 2-1 nga Japonia, me aziatikët që morën vendin e parë në grup, ndërsa spanjollët të dytin.

Related posts

NUK KA MË DYSHIME/ Juventusi dhe PSG arrijnë marrëveshjen e bujshme të shkëmbimit

Delo.autor

Revolucion te Gjermania/ Largohen shumë lojtarë, ja formacioni në Euro 2020 (FOTO)

Isa.Autor

COPA AMERICA/ Brazili ndalet në barazim përballë Venezuelës

Delo.autor

Leave a Comment