Futboll Sport

E BUJSHME/ Refuzon 200 milionë euro në sezon, Cristiano Ronaldo dëshiron të luajë vetëm në…

Një lajm i bujshëm vjen nga Anglia, Kristiano Ronaldo refuzon ofertën faraonike prej 200 milionë eurosh pagë në sezon nga Arabia Saudite!

Sipas asaj që raporton prestigjiozja britanike “The Sun”, ylli portugez dëshiron vetëm të luajë në Champions, ndonëse moshës së tij 37-vjeçare dhe pagës stratosferike prej 200 milionë eurosh në sezon të klubit nga Arabia Saudite, Al-Nassr, që drejtohet nga trajneri francez, Rudi Garsia.

5 herë fituesi i “Topit të Artë”, aktualisht është i angazhuar me Portugalinë në Botërorin e Katarit dhe është në pritje të ofertave të skuadrave europiane që janë ende në Champions.

 

 

Hipoteza e MLS-së amerikane mbetet ende në prapavijë, me Inter Majemin e Dejvid Bekam që mund të paraqitet në skenë fuqishëm me një ofertë milionerësh.

Related posts

Galiani: Juventusit i “rrëmbeva” Inzagin, Pirlon e bleva në autostradë

Sadik.Autor

“LUFTA” PËR TITULLIN KAMPION/ Trajneri Klopp: Manchester City mund të shkëputet, Henderson fenomenal

Delo.autor

KATAR 2022/ Gjermania mposht Rumaninë falë golit të Gnabry dhe mban kreun e Grupit J

Delo.autor

Leave a Comment