Futboll Sport

GJERMANIA DHE SPANJA “NDEZIN MOTOTRRËT”/ Spikat edhe dueli Kroaci-Belgjikë. Ja 4 sfidat e ditës së sotme

Argjentina, Polonia dhe Australia ishin 3 ekipet që siguruan një biletë për në raundin tjetër të Kupës së Botës, ditën e djeshme, ndërkohë që Franca e kishte siguruar më herët kualifikimin.

Ndërkohë dita e sotme ka rezervuar 4 duele të tjera emocionuese.

Në fushë do të zbresim emra “big” si Spanja dhe Gjermania.

Ndërkohë që përballje tepër e luftuar pritet të jetë dhe ajo mes Kroacisë dhe Belgjikës.

Në orën 16:00, do të zbulohen 2 sfidat e Grupit F, mes Kanadasë dhe Marokut dhe Kroaci-Belgjikë, ndërkohë mbrëmja do të kulmojë me Kosta Rikë–Gjermani dhe Japoni-Spanjë.

Të katërta këto duele për t’u shijuar dhe jetuar.

Related posts

LIVE/ Po luhet ndeshja Bayern Munich-Hertha Berlin, mbyllet pjesa e parë. Rezultati 1-2

Delo.autor

Juve, Roma, Arsenal, Borussia intereson për Bonaventura-n

Sadik.Autor

‘El Clasico’ më e shtrenjta në histori, ja vlera e lojtarëve të dy skuadrave

Q.Autor

Leave a Comment