Futboll Sport

HUMBJA E POLONISË NDAJ ARGJENTINËS/ Levandovski i sinqertë: Ishin superiorë, na dominuan nga fillimi deri në fund

Robert Levandovski nuk arriti të udhëhiqte dot Poloninë dhe ishte thuajse inekzistent në fushën e lojës, ashtu si gjithë skuadra e tij edhe pse në fund iu gëzua kualifikimit për në fazën tjetër ku do të gjejë Francën.

I vetëdijshëm për ndeshjen e bërë nga ai dhe të tijtë, sulmuesi i Barcelonës pranoi superioritetin e rivalëve në përfundim.

“Nuk kemi bërë një ndeshje të mirë. Argjentina na ka dominuar nga fillimi deri në fund dhe e merituan të ishin ata që kalonin si të parët e grupit në fazën tjetër.

Ne duhet ta arkivojmë menjëherë këtë ndeshje dhe të mendojmë për sfidën e ardhshme, që e dimë që nuk do të jetë e lehtë”, u shpreh kapiteni polak.

Related posts

Kylian Mbappé në krye, ja 20 lojtarët më të kushtueshëm U-21 në treg (LISTA)

Isa.Autor

I FALEN KRYEVEPRËS SË VILËS/ “Djemtë e Detit” mposhtin Bylisin në “Niko Dovana”

Delo.autor

“Kam punën më të mirë në botë”, trajneri i njohur refuzon stolin e klubit anglez

Sadik.Autor

Leave a Comment