Breaking News Futboll Sport

SHPËRTHEN FESTA/ Zvicra kalon në avantazh, Xherdan Shaqiri shënon ndaj Serbisë

Zvicra kalon në avantazh, Xherdan Shaqiri shënon ndaj Serbisë.

Serbia është duke u përballur me Zvicrën në ndeshjen e fundit në fazën e grupeve.

Zvicerianët vijnë në këtë përballje si favoritë, pas fitores me Kamerunin dhe humbjes me Brazilin. Ata renditen në vendin e dytë me 4 pikë.

Nga ana tjetër Serbia kërkon fitoren e parë në këtë Botëror pas humbjes ndaj Brazilit dhe barazimit me Kamerunin. Ata renditen në vendin e fundit me 1 pikë.

Related posts

HISTORIA E VEÇANTË/ Stevenage, skuadra që u kthye në një fenomen të rrjeteve sociale falë… Burger King

Delo.autor

LEGJEONARËT/ Mavraj i shpëton rënies, Elis Bakaj “nderon” skuadrën (GOLAT)

Delo.autor

“EURO 2020″/ Pas 9 minutash lojë, Trickovski ndëshkon Holandën. Ndërhyn VAR dhe… (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment