Futboll Sport

I “ZHDUKUR” NË MILANO/ Lukaku në dyshim për të ardhmen. Marotta bën llogari

Aventura e dytë e Romelu Lukakut në Milano duhet ende të nisë, kjo pasi Big Rom deri më tani ka qenë hija e emrit të tij, pjesën më të madhe të kohës e ka kaluar në infermieri.

Corriere dello Sport shkruan se Lukaku është në garë me kohën për të fituar Inter, në një kohë kur drejtuesit e klubit nuk janë të sigurt nëse do të aktivizojnë të drejtën për të shtyrë huazimin edhe për një tjetër vit. Marotta dhe Ausilio kanë nisur të bëjnë llogari, Lukaku i kushton 20 milionë euro në vit, shifër që në këto kushte nuk janë të gatshëm ta investojnë edhe për një tjetër vit.

Corriereeeeeee Lukakuuu
Dëshira e lojtarit as që diskutohet, kërkon të qëndrojë në Milano, por më parë duhet të vërtetojë në fushë se është një investim i sigurt. Ajo që shqetëson më shumë drejtuesit e klubit është forma e tij fizike, dëmtimet e shpeshta dhe koha e gjatë e rikuperimin janë detaje që vendosin jo pak në dyshim të ardhmen e tij në Milano.

Related posts

Harrojeni Coutinhon, sot në Barcelonë vjen transferta e bujshme. Gati testet mjekësore

Q.Autor

“Kjo nuk është normale”/ Klopp i mahnitur nga supergoli i Xherdan Shaqirit

Sadik.Autor

PËRBALLJA E “TITANËVE”/ Mike Tyson: Nëse njerëzit e dëshirojnë jam gati për triologjinë

Delo.autor

Leave a Comment