Futboll Seria A Sport

TRANSFERIMI I PARË I CONTES/ Inter zyrtarizon “goditjen” e bujshme në merkato

Diego Godin është futbollist i ri i Interit.

Mëngjesin e sotëm klubi zikaltër ka zyrtarizuar transferimin e bujshëm të mbrojtësit që largohet nga Atletico Madridit me parametra zero, shkruan SYRI.net.

Kapiteni i Uruguait ka nënshkruar kontratë me “Nerazzurrët” deri në verën e vitit 2022, ndërsa do të marrë një rrogë 4.5 milionë euro në sezon plus bonuset që mund të shkojë deri në 6 milionë euro në vit.

Me fanellën e Atleticos, Godin ka bërë 277 paraqitje dhe ka shënuar 17 gola.

Related posts

VENDOS REKORD NË MERKATO/ Ja statistikat për shitjet e lojtarëve në 10 vitet e fundit tek Atletico

Delo.autor

“MANDI ATLETIKO MADRITIN”/ Ronaldo rrezikon dënimin sepse festoi si Simenone? Ja si përgjigjet UEFA

bora.autor

TRIUMFI HISTORIK I CHELSEAT NË BAKU/ Ja golashënuesi më i mirë i sezonit në Europa League

Delo.autor

Leave a Comment