Futboll Sport

KËRCËNOHET NË SHTËPI/ Ultrasit roman kalojnë limitet, terrorizohet Zaniolo

Situata që po kalon Nicolo Zaniolo te Roma po bëhet shqetësuese, e papranueshme. Fillimisht një banderolë ofenduese, ndërsa më pas, pas humbjes së pësuar kundër Napolit, një grup tifozësh ultras kanë shkuar në shtëpinë e Zaniolo-s.

Aty tifozët shpërthyen në ofendime ndaj sulmuesin azzurr, i cili i shqetësuar u përpoq të arratisej, të largohej, por tifozët e ndoqën. I trembur, Zaniolo njoftoi policinë të cilët i erdhën shpejt në ndihmë me një patrullë.Babai i tij u përpoq ta qetësonte ndërsa e ëma dhe motra denoncuan gjithçka në rrjetet sociale. Kjo situata vjen pasi sulmuesi ka kërkuar largimin e tij nga Roma, ndërsa tifozët e cilësojnë tradhtar.

Related posts

SHKARKIMI I MOURINHOS/ Ja e kujt ishte ideja që Solskjaer të bëhet trajner i United

Delo.autor

FLUTUROJNË NË ELBASAN ARENA/ Shqipëria mposht me “POKER” Islandën

Delo.autor

STATISTIKAT/ Milani barazon rekordin negativ pa fitore me Piolin, Inzagi i pandalshëm në Superkupë

bora.autor

Leave a Comment