Futboll Sport

SHARJE DHE KACAFYTJE/ Pakult gati të GODISTE Gjicin pas debatit të ASHPËR

Kukësi vendosi të ndryshonte tra jnerin në një moment shumë delikat. “Divorci” me Peter Pakult ishte si diçka e akumuluar, por “shpërtheu” vetëm një ditë pas ndeshjes së parë me Valetën në “Loro Boriçi”.

Pasi u kapën fillimisht me tone të ashpra, Pakult mësohet se doli nga vetja, duke u çuar nga tavolina dhe shkuar drejt Gjicit gati për t’u kacafytur. Mësohet se të dy nuk duruan dot fyerjet ndaj njëritjetrit, me trajnerin që fliste në gjuhën gjermane. Menjëherë, kreu i klubit urdhëroi që austriaku të dilte jashtë, pasi ishte i shkarkuar.

Më në siklet se kurrë kanë qenë zyrtarët e tjerë të Kukësit, të pranishëm në mbledhjen e së enjtes. Zanafilla dhe qejfmbetjet ishin të hershme, por kreu i klubit u habit më shumë edhe për faktin se në ditën e ndeshjes ndaj maltezëve, Pakult hodhi në fushë një formacion ndryshe nga ai që kishte programuar gjatë përgatitjeve në Slloveni.

Related posts

“MOMENTI I DUHUR”/ Reali ka gati ofertën për Hazardin, por ka një problem

bora.autor

E ARDHMJA E MBROJTËSIT TË NAPOLIT/ Ancelotti: Koulibaly shitet vetëm nëse paguajnë këtë çmim

Delo.autor

“INJORON” GJESTIN E RONALDOS/ Alvaro Morata: Këto janë detaje që ndodhin në…

Delo.autor

Leave a Comment