Futboll Sport

NJË ITALIAN NË KRYE TË “DJAJVE”/ Belgjika befason me trajnerin e ri

Domenico Tedesco është zyrtarisht trajneri i ri i Belgjikës.

Tekniku italian zëvendëson në këtë post të larguarin Roberto Martinez me këtë të fundit që mori drejtimin e përfaqësueses portugeze menjëherë pas largimit nga “djajtë e kuq”.

Tekniku italian, ish trajneri i Leipzig, merr në këtë mënyrë drejtimin e Belgjikës, objektivi i parë është të sigurojë një biletë për në “Euro2024”, por mbi të gjitha të rinovojë grupin.

329414224 544601364304599 2088963207037901974 N

Related posts

E BUJSHME NGA ITALIA/ Tare dhe Inzagi drejt Interit

Delo.autor

ZYRTARE/ “Bisha” McGregor rikthehet në kafaz pas një viti, revansh me Poirier

Delo.autor

“E NJËJTA HISTORI ME MUA”/ Suarez nuk pranon zëvendësimin dhe ofendon rëndë Simeonen

Delo.autor

Leave a Comment